PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92320}

Cel: Alexa 2

CIA II: Target Alexa
4,8 329
ocen
4,8 10 1 329
Cel: Alexa 2
powrót do forum filmu Cel: Alexa 2

Lepszy niż jedynka

ocenił(a) film na 7

Dobry film akcji, Lorenzo Lamas w dobrej formie zarówno jako aktor jak i reżyser. Uważam, że cześć druga jest lepsza niż jedynka z kilku powodów. Akcja dzieje sie głownie na słonecznej pustyni (w pierwszej części akcja działa sie w ponurym mieście), było więcej wybuchów, padało więcej trupów, było więcej strzelanin no i walka wręcz. Po za tym tytułowa Alexa czyli Kathleen Kinmont wyglądała trochę ładniej niż w pierwszej części - czyli charakteryzatorzy chyba bardziej sie postarali.
W filmie mały epizod miał także Branscombe Richmond jako Generał Mendoza, który znany jest z serialu "Renegat", w którym zresztą grali tez Lorenzo Lamas i Kathleen Kinmont a więc wszyscy trzej spotkali sie i na planie tego filmu. Zresztą ten film i tak powstawał wtedy kiedy i "Renegat", akcja filmu nawet jest podobna do "Renegata" - wiadomo, ci sami aktorzy.
Film był kiedyś popularny na kasetach VHS, pierwsza cześć zresztą także a ja kolekcjonuje filmy na VHS to i te filmy mam już od lat w kolekcji. Teraz "Cel Alexa 2" wyemitował TV Puls to nie odmówiłem żeby sobie obejrzeć (choć na VHS i tak mam) i nie żałowałem bo to dobry film akcji, w starym dobrym stylu. Dla fanów takich filmów szczerze polecam.

ocenił(a) film na 6
Axel

Moim zdaniem dobry to trochę za dużo powiedziane. Ja go oceniłem 6/10 czyli niezły. Zgadzam się, że jest lepszy od jedynki. Film schematyczny, aż do bólu, ale ogląda się go przyjemnie. Polecam, ale jedynie fanom B klasowego kina akcji z czasów VHS.

Axel

Nie zgodzę się - jedynka o niebo lepsza: mimo momentami naiwno-uproszcznych rozwiązan fabularnych "Codename: Alexa" trzyma klasę i klimat 80's filmów akcji, zahaczając gdzieniegdzie nawet o te z pierwszej półki. "Target: Alexa" przede wszystkim nie rozwija tematu ani o piedź, a opera sie na tych samych motywach, co jedynka, czyli znowu chip, znowu szantażują Alexe dzieckiem, celem skłonienia jej do wykonania zadania, nawet szefowa robi burę Graverowi w tych samych okolicznościach, na strzelnicy. Dwójce brak tego trudno uchwytnego klimatu jedynki, jest, mozna piowiedzieć, zbyt serialowa. Do tego czarne charaktery w dwójce trudno traktować serio (ten chcichot, gdy snują swoje niecne plany), a wypadają wręcz komicznie. Film fatalny nie jest, ale jednak to nie to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones